همه اطلاعاتی که برای خرید لنت پژو پارس نیاز است

خرید لنت پژو پارس (همه مدلها)

راهنمایی لازم دارم
آیا لنت پژو پارس شما تمام شده و به دنبال خرید لنت هستید؟

توصیه ما پیش از خرید لنت، مطالعه این صفحه و انتخاب بهترین مدل لنت مناسب خودروی پژو پارس شما می باشد. با توجه به وجود تنوع بالای برند، کیفیت و مدلهای پژو پارس در ایران، به شما تضمین می دهیم که در این صفحه بتوانید بر اساس نیازتان لنت مناسب پژو پارس شما را انتخاب کنید.
در ادامه با ما همراه باشید…

فرقی نمی کند که مدل پژو پارس شما کدام است!

علائم تمام شدن لنت در پژو پارس

لنت پژو پارس

عمر مفید لنت چقدر است؟

عمر لنت ترمز ها بستگی به نوع خودرو، روش رانندگی و محل رانندگی دارد اما بطور کلی پیشنهاد میشود که از هر 30 هزار کیلومتر اقدام به تعویض آنها نمایید تا بتوانید بهترین استفاده را از خودرو و سیستم ترمز گیری آن کرده باشید. برای آن که بهترین استفاده از ترمز های خودرو را بکنید باید بطور منظم آن ها را بررسی و در صورت لزوم اقدام به تعویض نمایید.

لنت سرامیکی بهتر است یا لنت فلزی؟

اگر اهل سفر هستید از لنت فلزی می توانید استفاده کنید اما اگر اهل رانندگی در شهر هستید از لنت سرامیکی می توانید استفاده کنید.

معرفی، بررسی و خرید انواع لنت پژو پارس

لنت ترمز یکی از مهم‌ترین قطعات در سیستم ترمز خودرو بوده و به نوعی بیشترین نقش را در متوقف کردن خودرو دارد. باکیفیت و مرغوب بودن این قطعه تاثیر بسزایی در تضمین سلامت سرنشینان و ایمنی خودروها دارد.

لنت ترمز استفاده شده در تمامی خودروهای خارجی و داخلی به خصوص خودرو پژو پارس باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا راننده بتواند در کمترین زمان و طی مسافت بسیار کمی خودرو خود را متوقف کند.

لنت‌ پژو پارس در گریدهای مختلفی به بازار عرضه می‌شود که هرکدام بسته به کیفیت خود قیمت متفاوتی دارند. در ادامه این مقاله بهترین لنت پژو پارس در گرید‌های مختلف را به صورت کامل معرفی می‌کنیم.

وظیفه لنت ترمز در خودرو چیست؟

لنت ترمز از جمله قطعاتی است که دارای عمر مصرفی مشخصی بوده و بعد از گذشت مدتی نیاز به تعویض دارد. اما متریال استفاده شده در ساخت لنت تاثیر بسیار زیادی در عمر مفید آن دارد. لنت با ایجاد اصطکاک در دیسک یا کاسه ترمز می‌تواند شتاب خودرو را به حداقل و در نهایت به صفر برساند.

 بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که قدرت سیستم ترمز 10 برابر قدرت موتور است که بخش اعظمی از این قدرت در سیستم ترمز به لنت ترمز مربوط می‌شود. وظیفه اصلی لنت تولید نیروی اصطکاک برای تبدیل انرژی حرکتی و چرخشی چرخ‌ها به انرژی حرارتی است.

علت تعویض لنت پژو پارس

همان گونه که در مطالب بالا گفته شد، لنت ترمز از جمله قطعات مصرفی بسیار مهم خودرو است که عمر مفید مشخصی دارد. لنت پژو پارس و تمامی خودروها به دلیل قرارگرفتن در معرض گرما و اصطکاک شدید بعد از گذشت مدتی فرسوده شده و باید تعویض گردد.

در صورتی که لنت این خودرو و سایر خودروها در زمان مناسب تعویض نشود ممکن است آسیب‌های جدی مالی و جانی در هنگام رانندگی به وجود آمده و خطر تصادف نیز افزایش یابد. از طرفی هرچقدر کیفیت ساخت لنت ترمز بیشتر باشد، به همان اندازه عمر مفید لنت بیشتر خواهد بود. به همین جهت در خرید لنت پژو پارس باید به موارد مهمی همچون گرید و متریال لنت ترمز توجه زیادی داشته باشید.  

مهم‌ترین علائم نشان‌دهنده تمام شدن لنت‌ پژو پارس

لنت پژو پارس همانند لنت ترمز بسیاری از خودروها بعد از گذشت مدتی به صورت کامل فرسوده می‌شود. اما همواره باید به این نکته توجه داشته باشید که نوع رانندگی و میزان مسافت طی شده در عمر مفید لنت تاثیر زیادی دارند. افزون بر این موارد ترمزهای پی‌درپی، وزن خودرو و تعداد سرنشینان نیز در طول عمر لنت خودرو تاثیرگذار هستند.

لرزش پدال

یکی دیگر از موارد عمده نشان‌دهنده اتمام عمر مفید لنت پژو پارس لرزش پدال به هنگام متوقف کردن خودرو است. در چنین مواردی راننده به هنگام فشردن پدال ترمز با ضربه‌های متعددی از سمت پدال مواجه می‌شود که این امر نشان‌دهنده فرسودگی لنت‌های ترمز است.

صدای سوت

سوت کشیدن لنت پژو پارس و سایر خودروها نشان‌دهنده تمام شدن لنت‌های ترمز است. البته در برخی از لنت‌‌های بی‌کیفیت صدای سوت کوتاه عادی است، اما در صورتی که صدای سوت به صورت بی‌وقفه در هنگام ترمز گرفتن ایجاد شد، نشان‌دهنده تمام شدن لنت ترمز است.

بهترین لنت ترمز برای پژو پارس

استفاده از لنت ترمز باکیفیت و مرغوب در خودروها مزیت‌های فراوانی از جنبه‌های مختلف از جمله ایمنی سفر، کیفیت رانندگی و… دارد. یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از رانندگان خودروهای داخلی به خصوص خودروی پژو پارس خرید بهترین و باکیفیت‌ترین لنت ترمز با قیمتی اقتصادی و مناسب است.

وب‌سایت فروشگاهی ترمزچی تنها وب‌سایتی است که توانسته انواع لنت ترمز مناسب خودروهای داخلی و خارجی به خصوص خودرو پژو پارس را بسته به نیاز مشتریان در گرید‌های مختلف با کیفیت بالا و قیمت اقتصادی وارد بازار کند.

با مراجعه به وب‌سایت ترمزچی و برقراری ارتباط با مشاورین و کارشناسان ما می‌توانید راهنمایی‌های لازم برای بهترین لنت پژو پارس را دریافت کرده و با خیالی آسوده نسبت به بودجه خود لنت ترمز باکیفیت و مناسبی را خریداری کنید.

انواع لنت عقب و جلو ترمز پژو پارس در وب‌سایت فروشگاهی ترمزچی

در وب‌سایت ترمزچی لنت عقب پژو پارس در گرید A، گرید ترکیه‌ای B و گرید چینی C به فروش می‌رسد. هر یک از گریدهای لنت جلو و لنت عقب پژو پارس جنس و قیمت متفاوتی دارند.

لنت عقب پژو پارس گرید A

 گرید A لنت عقب پژو پارس از جنس سرامیک مرغوب و باکیفیت بوده و نسبت به سایر گرید‌‌ها طول عمر بیشتر و عملکرد بهتری دارد. این نوع لنت برای خودروی پژو پارس LX موتور TU5 و رانندگانی که علاقه شدید به رانندگی پرشتاب دارند بسیار مناسب است. این لنت پژو پارس ساخت برند الیگ Elig بوده و در حال حاضر باکیفیت‌ترین لنت ترمز با قیمت اقتصادی در بازار ایران است.

ویژگی‌های لنت عقب پژو پارس اصلی برند الیگ گرید A

  • قطعات و لقمه بدون عیب و ایراد به فلز پایه متصل شده‌اند.
  • پخش گرما به صورت کامل به منظور افزایش بیشترین اصطکاک و بهبود عملکرد لنت
  • گوشه‌های لنت از نوع پخ‌دار و بدون گوشه و حاشیه

لنت عقب پژو پارس ترکیه‌ای با گرید B

این نوع لنت برای خودروی پژو پارس با رانندگی معمولی و نرمال است. این لنت پژو پارس ساخته شده برند معروف و پرطرف‌دار ترکیه‌ای NHC است. از ویژگی‌ها و مزایای بارز این لنت ترمز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فاقد هرگونه صدا و لرزش
  • فاقد مواد آزبست
  • ساخته شده با بهترین مواد اولیه

نوع دیگر این لنت عقب این خودرو با برند گلد GOLD موجود است که ویژگی‌های زیر را شامل می‌شود:

  • ترمز‌گیری نرم
  • جلوگیری از شیشه کردن لنت (به دلیل نداشتن گوشه‌ها کاملا صاف و صیقلی)
  • برخورداری از طول عمر بالا

لنت عقب پژو پارس چینی گرید C

این نوع لنت پژو پارس سنبت به سایر لنت‌های معرفی شده صدای بیشتری از خود تولید می‌کند. این نوع لنت ترمز برای رانندگانی که از خودروی خود به صورت مداوم استفاده نمی‌کنند مناسب است، چراکه طول عمر کمتری دارد.

لنت جلو پژو پارس گرید A

در خرید لنت ترمز جلو پژو پارس همانند لنت عقب باید به متریال و کیفیت ساخت توجه زیادی داشته باشید. لنت جلو پژو پارس گرید A برند (Pars) بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای اففرادی است که علاقه شدید به رانندگی‌های پرشتاب دارند. این لنت برای کلیه تیپ‌های پژو پارس مناسب است.

pars

لنت جلو پژو پارس ELX ترکیه‌ای گرید B

لنت جلو پژو پارس در برندهای محبوب و معروف ترکیه‌ای Korea-Tec، Hi-Q و فریکسا تولید می‌شود. این نوع لنت‌ها برای رانندگی‌های عادی مناسب بوده و در مقابل برای مواردی همچون مسافرت مناسب نیستند. لنت‌ پژو پارس برند Korea-Tec از جنس متالیک بوده و صدای کمتری نسبت به لنت‌های هم‌رده خود تولید می‌کند.

از طرفی لنت ترمز جلو پژو پارس برند Hi-Q به دلیل نداشتن مواد آزبست و الیاف شیشه از ایجاد آسیب در دیسک چرخ جلوگیری می‌کند.

قیمت لنت پژو پارس به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت لنت پژو پارس به مواردی همچون متریال استفاده شده، گرید و شرکت سازنده بستگی دارد. تمامیی مدل‌های لنت ترمز جلو و عقب پژو پارس در وب‌سایت فروشگاهی ترمزچی بر اساس شاخص‌های فوق از نظر قیمت طبقه‌بندی شده‌اند.