همه اطلاعاتی که برای خرید لنت ترمز کیا اسپورتیج نیاز است

خرید لنت ترمز کیا اسپورتیج (همه مدلها)

راهنمایی لازم دارم
آیا لنت خودروی کیا اسپورتیج شما تمام شده و به دنبال خرید لنت هستید؟

توصیه ما پیش از خرید لنت، مطالعه این صفحه و انتخاب بهترین مدل لنت مناسب خودروی اسپورتیج شما می باشد. با توجه به وجود تنوع بالای برند، کیفیت و مدلهای کیا اسپورتیج در ایران، به شما تضمین می دهیم که در این صفحه بتوانید بر اساس نیازتان لنت مناسب کیا اسپورتیجتان را انتخاب کنید.
در ادامه با ما همراه باشید…

مدل کیا اسپورتیج شما کدام است؟

علائم تمام شدن لنت در کیا اسپورتیج

لنت ترمز اسپورتیج اتاق قدیم
خرید لنت ترمز اسپورتیج
لنت ترمز اسپورتیج نیوفیس

عمر مفید لنت چقدر است؟

عمر لنت ترمز ها بستگی به نوع خودرو، روش رانندگی و محل رانندگی دارد اما بطور کلی پیشنهاد میشود که از هر ۸۰ هزار کیلومتر اقدام به تعویض آنها نمایید تا بتوانید بهترین استفاده را از خودرو و سیستم ترمز گیری آن کرده باشید. برای آن که بهترین استفاده از ترمز های خودرو را بکنید باید بطور منظم آن ها را بررسی و در صورت لزوم اقدام به تعویض نمایید.

لنت سرامیکی بهتر است یا لنت فلزی؟

اگر اهل سفر هستید از لنت فلزی می توانید استفاده کنید اما اگر اهل رانندگی در شهر هستید از لنت سرامیکی می توانید استفاده کنید.

خرید لنت ترمز کیا اسپورتیج (همه مدل‌ها)

کیا اسپورتیج اولین بار در کشور کره جنوبی توسط کیا در سال 1993 به تولید رسید. و در حال حاضر پس از گذراندن چهار نسل، اکنون در پنجمین نسل از تولید خود قرار دارد. که در این نسل خصلت‌ها و مشکلات مدل‌های قبلی را ندارد. و همچنین در حال حاضر یک وسیله نقلیه راحت محسوب می‌شود که از نظر کیفیت، قابل اطمینان می‌باشد. و همچنین ویژگی‌ها خوب آن باعث شد تا خودرو مذکور در رده وسایل نقلیه‌ی با کیفیت قرار گیرد.

خودرو به عنوان یکی از اختراعات حیرت‌آور بشر دارای اجزاء مختلفی است. که شناخت و آگاهی از قطعات آن موجب نگهداری و حفظ بهتر از خودروها می‌شود. بنابراین این مقاله در خصوص لنت ترمز کیا اسپورتیج ارائه می‌گردد. تا خوانندگان عزیز درباره لنت ترمز کیا اسپورتیج و خرید انواع آن در مواقع ضروری به شناخت و آگاهی لازم برسند.

لنت ترمز چیست؟

 سیستم ترمز خودروها، کامیون‌ها و موتورسیکلت‌ها از تعدادی قسمت تشکیل شده است که اعمال راننده را به نیروی فیزیکی تبدیل می‌کنند.که در نهایت خودرو  متوقف می‌گردد. یکی از آن قطعات ترمز، لنت ترمز خودرو است. لنت ترمز از صفحات پشتی فولادی با مواد اصطکاکی متصل به سطحی که روتورهای ترمز دیسکی قرار دارد تشکیل شده است. لنت ترمز انواع مختلفی دارد که شامل:

  • لنت ترمز ارگانیک:

لنت‌های ترمز قبلاً از آزبست به عنوان ماده اصطکاک تولید می‌شدند. آزبست ماده خوبی برای جذب و دفع گرما است. اما هنگامی که آزبست تجزیه می‌شود، گرد و غباری ایجاد می‌کند که تنفس آن خطرناک است به همین دلیل برخی از لنت‌های ترمز و سایر قطعات ترمز از مواد ارگانیک که ایمن‌تر می‌باشند ساخته شده‌اند. مزیت‌های لنت‌های ترمز ارگانیک عبارت‌اند از:

  1. در هنگام سایش آلودگی ایجاد نمی‌کنند.
  2.  تجزیه آن‌ها در محیط آسان‌تر است.
  3. نرم تر بودن آن‌ها نسبت به لنت ترمز دیگر

البته معایبی هم به همراه دارد به طوری که می‌توان اظهار داشت که این لنت‌ها به دلیل نرم‌تر بودن، معمولاً سریع‌تر ساییده می‌شوند. و نیز هنگام سایش، گرد و غبار بیشتری نسبت به سایر انواع لنت ترمز ایجاد می‌کنند.

  • لنت ترمز سرامیکی:

لنت‌های ترمز سرامیکی از الیاف سرامیکی، مواد پرکننده، مواد باندینگ ساخته شده‌اند و حتی ممکن است مقدار کمی الیاف مس نیز درون خود داشته باشند. از آنجایی که این قطعات ترمز عمدتاً سرامیکی هستند، گرما را به خوبی دفع می‌کنند، که عملکرد را حتی پس از توقف‌های سخت مکرر حفظ می‌کند. اما با این حال، به دلیل گران بودن آن‌ها برای هر نوع وسیله نقلیه‌ای مناسب نیستند.

  • لنت ترمز فلزی:

امروزه اکثر وسایل نقلیه در جاده ها دارای لنت ترمز فلزی هستند. لنت فلزی معمولاً از آهن، مس، فولاد و گرافیت ساخته می‌شوند که همگی با هم مخلوط و به هم چسبیده می‌شوند و در نهایت مواد پد را تشکیل می‌دهند. دلیل رایج بودن این لنت‌ها مقرون به صرفه و بادوام بودن آن‌ها است. و نیز آن‌ها در انتقال گرمای تولید شده توسط اصطکاک با روتورهای ترمز عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند. با این وجود نکته منفی لنت‌های ترمز فلزی سنگین بودن آن‌ها است که می تواند تاثیر منفی بر مصرف سوخت خودرو داشته باشد. و همچنین از آنجایی که در لنت‌های ترمز فلزی «تقویت» وجود ندارد، می‌توانند باعث سایش بیشتر روتور ترمز نسبت به سایر انواع لنت ترمز شوند.

چگونگی عملکرد لنت ترمزکیا اسپورتیج:

لنت ترمز انرژی جنبشی خودرو را از طریق اصطکاک به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند. هنگامی که ترمزها به صورت هیدرولیکی اعمال می‌شوند، کالیپر دو لنت را به هم می‌چسباند یا روی روتور چرخان می‌فشارد تا سرعت خودرو را کند و درنهایت خودرو را متوقف کند. هنگامی که لنت ترمز در اثر تماس با روتور گرم می شود، مقدار کمی از مواد اصطکاک خود را به دیسک منتقل می‌کند و یک پوشش خاکستری مات بر روی آن باقی می‌گذارد. لنت و دیسک ترمز  سپس به یکدیگر می چسبند و اصطکاک خودرو را فراهم می‌کنند. و اینگونه مانع از ادامه حرکت خودرو می‌شوند.

تفاوت لنت‌های ترمز کیا اسپورتیج

انواع مختلفی از لنت ترمز، بسته به کاربرد مورد نظر خودرو، از بسیار نرم و تهاجمی تا ترکیبات سخت‌تر، بادوام‌تر و کم تهاجمی‌تر وجود دارد. اکثر سازندگان خودرو نوع خاصی از لنت ترمز را برای خودروی خود توصیه می‌کنند، اما ترکیبات را می‌توان با توجه به سلیقه شخصی و سبک رانندگی تغییر داد.

زمان تعویض لنت ترمز:

زمان تعویض لنت ترمز به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع ماشین، عملکرد و رفتار راننده در حین رانندگی، شرایط جاده‌ای و کیفیت لنت ترمز. البته برخی از علائم هشدار دهنده رایج وجود دارد که راننده خودرو را از زمان تعویض لنت ترمز آگاه می‌کند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره شده است.:

 نازک شدن لنت ترمز:

عمق لنت ترمز نباید کمتر از ¼ اینچ (حدود 3 میلی متر) باشد.

 تولید صداهای ناهنجار هنگام ترمز گرفتن:

 این صدا از تماس فلز روی فلز بین دیسک ها و کالیپرها زمانی که لنت های ترمز خیلی نازک  ایجاد می‌گردد.

 روشن شدن چراغ خطر:

یک چراغ هشدار روی پانل ابزار روشن می‌شود که نشان می‌دهد زمان تعویض لنت ترمز فرا رسیده است. به طور کلی، لنت ترمز و روتورها باید هر 50000 مایل تعویض شوند.

خرید لنت ترمز کیا اسپورتیج:

خرید لنت ترمز می‌تواند یک فرآیند استرس زا باشد اما با آگاه شدن از قیمت آن محصول، طرز کار یا نحوه استفاده از محصول مذکور و نیز شناخت تنوع و محاسن برندهای متفاوت و گوناگون سبب می‌شود میزان استرس به حداقل میزان خود برسد. ما در این مقاله درصدد آن هستیم که مشتریان گرامی با شناخت کامل از محصولات متنوع ما اقدام به خرید لنت ترمز کیا اسپورتیج کنند. کیا اسپورتیج با ارئه جدول بالا کمک می‌کند تا مشتریان متناسب با نوع مدل خودرو و با در اختیار گذاشتن اطلاعت هر برند لنت ترمز کیا اسپورتیج مد نظر خود را خریداری کنند.